a zero waste eszme
Hiszünk abban, hogy együtt sok kis lépéssel is messzire juthatunk, ezért a fenntarthatóság jegyében az utóbbi években néhány aprónak tűnő változást vezettünk be a mézkiszerelési gyakorlatunkban.
A címkéinket újrahasznosított papírra nyomtatjuk, az üveghez pedig már nem műanyag öntapadó fóliával, hanem biológiailag lebomló kenderzsineggel rögzítjük. Az üvegpalackok ugyan rettentően lassan bomlanak le, de egy tisztítási protokollt követően annyiszor palackozzuk újra, ahányszor csak visszaadják azt nekünk a környezettudatos vásárlóink. (Erről csupán az országos kézbesítés esetén kell lemondanunk.)
hagyománytisztelet és újhullámos szemlélet
Családi méhészetünket nagyapám alapította közel 100 évvel ezelőtt. Egy teljes élet szakmai tapasztalatát igyekezett átadni a fiának, édesapámnak. Abban az óriási szerencsében volt részem, hogy néhány évig közösen méhészkedhettem velük. A méhek szeretetében és a szakmai alázatban mestereim voltak. Minden csepp mézünkben közvetetten az ő munkájuk is benne van. A termelési technológia nagyon sokat fejlődött az elmúlt évtizedekben. Emellett napjainkban a fiatal gazdák próbálnak az állatok számára jóléti környezetet biztosítani, például a vegyszeres kezeléseket háttérbe szorítani.
Méhészetünkben megpróbáljuk a fiatalos újhullámos szemléletet és a hagyomány iránti elkötelezettségünket ötvözni.
helyi termék
Mi magunk helyi termelőktől vásárolunk a legszívesebben, és úgy tapasztaljuk, ezzel nem vagyunk egyedül. Saját gazdaságunknak nem csupán a telephelye szegedi; tudatosan az Alföld mézelő virágait keressük. Ezzel megpróbáljuk csökkenteni az ökológiai lábnyomunkat, illetve a szegedieknek így Szeged környéki mézet tudunk kínálni.
Mindebből az is következik, hogy nem állandó a kínálatunk. Termelésünk az adott év lokális mezőgazdasági és időjárási viszonyaihoz igazodik; 2024-ben például tavaszi virágméz és a heliander váltotta az előző évi akácot a palettánkon.